header

WoW male

Stowarzyszenie Przyjaciół Centrum Arrupe oraz Zespół Szkół Jezuitów, serdecznie zaprasza rodziców, opiekunów i wychowawców na cykl „Wykładów o wychowaniu”.

Najbliższe spotkanie pt. „Budowanie porozumienia z dzieckiem" odbędzie się w dniu 6 listopada 2018 (wtorek) w godz. 18.00-19.30. Poprowadzi je Pani Joanna Ślusarska - psycholog, trener Centrum Arrupe, prowadząca także "Szkołę dla Rodziców".

"Bo ty mnie nie rozumiesz" to słowa, które zdarza się, że słyszy rodzic od swojego dziecka. "O co mu chodzi? Przecież staram się mu pomóc"- odpowiada w myślach rodzic. Taki schemat wypowiedzi można odkryć w wielu relacjach między rodzicami a dziećmi. Brak porozumienia z dzieckiem, uczucie niechęci do rozmawiania i rozwiązywania problemów po wielu nieudanych próbach, rozmowy, które kończą się kłótnią lub milczeniem, złością po obu stronach, fochami bądź poczuciem bezradności, słowami, które nigdy nie powinny paść... To trudności w porozumieniu głównie z nastolatkami, ale także i z młodszymi dziećmi. Jak przełamać impas w relacjach z dzieckiem, jak pokonać niechęć dziecka do rozmawiania, jak wspólnie rozwiązywać problemy. Na te i wiele podobnych pytań postaramy się odpowiedzieć podczas spotkania "Budowanie porozumienia z dzieckiem".

Na wykład zapraszamy do Zespołu Szkół Jezuitów w Gdyni, ul. Tatrzańska 35.

Wstęp Wolny!

           

                                                              SPCA Logo